Atypical (2017) me Titra Shqip

Atypical (2017) me Titra Shqip

Aug. 11, 2017
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Aug. 11, 2017
10
2Sezoni 2 Sep. 07, 2018
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
3Sezoni 3 Nov. 01, 2019
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
4Sezoni 4 Jul. 09, 2021
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.

Regjizori

Robia Rashid
Regjizori

Aktorët

Keir Gilchrist isSam Gardner
Sam Gardner
Michael Rapaport isDoug Gardner
Doug Gardner

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Normale, jonormale, e ndryshme, e njejta: Familja e Atypical rrotullohet rreth protagonistit që vuan nga sindroma Asperger dhe udhëtimit të tij në botën e të rriturve, herë i ndihmuar dhe i kuptuar, herë i penguar sepse i keqkuptuar, por gjithmonë, për aq sa është e mundur, me një buzëqeshje. në buzët e tij.

 

 

Atypical – Për çfarë bëhet fjalë?

Sam është tetëmbëdhjetë vjeç dhe sindroma Asperger e ka shoqëruar që nga lindja: një çrregullim zhvillimi që ka tipare të përbashkëta me autizmin, por që sigurisht nuk e pengon atë të bëjë plane për jetën dhe të ardhmen dhe pikërisht për dy gjëra themelore: të gjesh dashurinë dhe të bëhet i pavarur. E ndihmojeni atë të kapërcejë vështirësitë e përditshme (të shkaktuara mbi të gjitha nga bashkëmoshatarët sipërfaqësorë që e konsiderojnë anormal) nënën e tij Elsa, sado e frikshme, babai i tij Doug, sado i ngathët, motra e tij Kejsi, sado e frustruar nga neglizhimi, miku Zahid dhe terapistja Julia.

Atypical (2017) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Titulli origjinal Atypical
Vlerësimi TMDb 8.4 629 vota
Transmetuar në dt: Aug. 11, 2017
Përfunduar në dt: Jul. 09, 2021
Sezone 4
Episodet 38
Kohëzgjatja mesatare 33 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Godfather of Harlem 2019 me Titra Shqip
The Serpent 2021
Who Killed Sara? (2021)
Skylines 2019
Foundation (2021) me Titra Shqip
Sexify 2021
True Story (2021) me Titra Shqip
Vagabond (2019)
Band of Brothers 2001
Bridgerton 2020
Sex Education (2019) me Titra Shqip
Hightown (2020) me Titra Shqip