Yellowjackets (2021) me Titra Shqip

Yellowjackets (2021) me Titra Shqip

Nov. 14, 2021
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Nov. 14, 2021
10

Regjizori

Aktorët

Melanie Lynskey isShauna Shipman
Shauna Shipman
Tawny Cypress isTaissa Turner
Taissa Turner
Christina Ricci isMisty Quigley
Misty Quigley
Sophie Nélisse isYoung Shauna Shipman
Young Shauna Shipman
Jasmin Savoy Brown isYoung Taissa Turner
Young Taissa Turner
Sophie Thatcher isYoung Natalie
Young Natalie
Sammi Hanratty isYoung Misty Quigley
Young Misty Quigley

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Seriali dramatik i Showtime Yellowjackets fillon si një roman i formimit, por me kalimin e viteve historia që tregon kthehet në një tmerr psikologjik, me katër plus katër protagonistë duke përfshirë emrat e Juliette Lewis dhe Christina Ricci.

 

 

Yellowjackets – Për çfarë bëhet fjalë?

Në vitet ’90 Shauna, Taissa, Misty dhe Natalie janë katër shoqe, por mbi të gjitha katër futbolliste veçanërisht të talentuara të shkollave të mesme që ndjekin. Një ditë, për fat të keq, ato janë gjithashtu të vetmit të mbijetuar nga një aksident avioni që i katapultoi në një zonë të largët të Ontarios. Ngadalë dhe me shumë vështirësi do të arrijnë t’ia dalin, të gjejnë veten të rriturs, njëzet e pesë vjet më vonë, me një jetë të re, edhe nëse në disa raste çmimi për të paguar do të ketë qenë, ndonjëherë, shumë i lartë: askush nuk ka dashur të flasë për atë që ka ndodhur përsëri dhe ndoshta asnjërs prej tyre nuk e ka kapërcyer kurrë atë traumë.

Yellowjackets (2021) me Titra Shqip
Yellowjackets (2021) me Titra Shqip
Yellowjackets (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Yellowjackets
Vlerësimi TMDb 8.2 9 vota
Transmetuar në dt: Nov. 14, 2021
Përfunduar në dt: Nov. 14, 2021
Sezone 1
Episodet 7
Kohëzgjatja mesatare 57 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

How to Sell Drugs Online (Fast) (2019) me Titra Shqip
Innocent 2017
Breakout Kings (2011) me Titra Shqip
Sherlock 2010 me Titra Shqip
Skylines 2019
Loki 2021 me Titra Shqip
Ginny & Georgia 2021
Stargirl 2020 me Titra Shqip
Mindhunter (2017) me Titra Shqip
Cruel Summer (2021) me Titra Shqip
Fear the Walking Dead (2015) me Titra Shqip
The Walking Dead (2010) me Titra Shqip